„Eesmärk ei ole töötunde täis istuda, vaid et töö oleks korralikult tehtud.“
Trevor Himma – mees, isa, sõber, kolleeg, IT-arhitekt. Üks on kindel: tegu on mehega, kes tahab olla parim kõiges, mida ette võtab. Sellest annavad tunnistust ka keskkooli lõpetamine kuldmedaliga, infotehnoloogia eriala cum laude ja küberkaitse eriala magistrikraad (okei, see viimane ootab küll lõputöö kirjutamist, kuid teadmised võib omandatuks lugeda). Miks just IT? „Kindel valik, surma ei saa ja töö on olemas.“
Snowhoundis on Trevor tegutsenud viimased kaheksa aastat. Esmapilgul võib jääda mulje, et ta on tagasihoidlik, aga tegelikult on talle omane olukorda jälgida ja analüüsida. Olles välja kalkuleerinud, mida öelda soovib, end väljendada ta ei karda. Pole siis ka ime, et ta on paljudesse projektidesse kaasatud tiimijuhina.
Ise peab ta end pigem tegude- kui jutumeheks. Parim omadussõna teda kirjeldamaks on ehedus. Mitte keegi ei saa tööalast erikohtlemist, kõik on võrdsed. Kuna enamus projektide tiimidest koosnevad erinevate ettevõtete inimestest, siis on oluline püsida ühes infoväljas ja hoida ühtsustunnet, usub Trevor.
Mida võib veel oodata Trevoriga koos töötamisest? Esiteks, kui on projekti tiimi koosolekud, paneb ta kaamera ka sisse. Teiseks juhendab ta meelsasti uusi tulijaid, sest näeb siin endal arenguvõimalust. Praegusele ametipositsioonile on ta jõudnud aastatepikkuse pühendunud tööga ja annab enda kogutud teadmisi rõõmuga edasi. „Code review’d teen ka,“ sõnab ta muigega, sest see on juuniorarendajatele väga hea õppimise koht.
Oma tööaja jooksul on mees kaasa saanud lüüa väga paljudes projektides. Pingelisemad ajad vahelduvad rahulikumate aegadega, sest nii püsib elu erinevate valdkondade vahel tasakaal. Palju on juba saavutatud, kuid palju ootab veel ka ees. Uhke on ta projektide üle, mis on reaalselt kasutusse läinud. Siinkohal on hea näide hiljuti avalikuks tehtud Terviseportaal, kuhu kulus kõvasti töötunde, aga usutavasti on tulem seda väärt.
Tööväline aeg?
Kahe väikelapse isana tegutsemist jagub. Siiski püüab Trevor iga päev vähemalt 10 000 sammu täis teha ning paar korda nädalas käib ka ujumas. „Liikuma peab.“
Lõpetuseks lisab ta: „Snowhound kasvab vaikselt suuremaks, meil kontoris ruumi on ja mul ei ole parasjagu kedagi juhendada.“ Kes vihjest aru sai – tegudele!