Merit Eller – Kuidas iga tiimiliige aitab kaasa ettevõtte arengule

Oma igapäevatöös hoolitseb just tema selle eest, et kõigil projektis osalejatel oleks hea olla. Snowhoundis tal ühte konkreetset rolli ei ole, neid on üsna mitu. Kisub põnevaks, eks?

Kuigi praegu on ametialane fookus suunatud pigem ärisuuna arendamisele, on tema igapäevatöös oluline roll siiski ka mentorlusel, sest sel võimsal naisel on muuseas ka arendaja taust. Ilma pikema jututa, saagem tuttavaks Merit Elleriga, Snowhoundi kliendihalduri, tooteomaniku ja miks mitte heaolujuhiga.

Tartu Ülikooli IT eriala õpingute teisel aastal otsis Merit teadmiste praktikasse rakendamiseks töökohta. Oma esimese töökodu leidis ta Snowhoundis. Praeguseks on nutikas naine ettevõttes töötanud viis aastat ning põhjust lahkuda ilmselgelt ei ole. Arendaja ülesanded on ajapikku asendunud ärisuuna juhi omadega. „Meil panustatakse palju, et inimesed saaksid areneda ja nad oleksid motiveeritud enamat tahtma, ilma neid sealjuures piiramata ega raamidesse surumata.“ Tänulik on Merit muu hulgas selle eest, et ettevõtte juht Viljar temas õigel hetkel potentsiaali nägi ning sellele tähelepanu juhtis. Oma uue rolliga on naine igati rahul, kuigi arendaja tööst on see väga erinev.

„Usun, et kõigil on häid ideid, millega projekti panustada. Julgen end väljendada ja annan ka teistele võimaluse oma mõtteid jagada.“

Meriti jaoks on läbiv põhimõte, et tööd ei tehtaks pelgalt töö pärast, vaid selleks, et pakkuda kliendile tõeliselt head tulemust. Kõigil projektis osalejatel on võimalus eesmärgi saavutamisel kaasa rääkida. Küll aga tuleks igasuguse tegevuse juures alustuseks mõtestada lahti enda „miks?“ ning seda teeb tooteomaniku rollis ka Merit. Selleks, et innustada tiimi ning panna neid ühte sammu käima, peab ta ise esmalt toote vajalikkusesse uskuma.

„Hindan seda, et meil on ettevõttes nn minikogukond noortest juhtidest, kellega koos õppida, arutleda, areneda. See on mind meeletult aidanud.“

Ühtehoidvas kollektiivis leiavad lahenduse absoluutselt kõik kitsaskohad ja väljakutsed. Meeskonnas on pikaajalise kogemusega oma ala eksperdid, kelle nõu ja jõud on ääretult hinnatud. Nii teavad kõik, et nende seljatagune on juba esimesest tööpäevast peale toetatud.

Meriti sõnul on Snowhoundi meeskond ainulaadne ning sellise maagilise koosluse retseptiks peab ta aastatepikkust hoolikat tiimi komplekteerimist. Igaüks toob ettevõttesse midagi uut ja erilist. Koos on nii paljude erinevate teadmistega inimesi, kes sobituvad imeväel omavahel kokku. „Oleme kolleegid, aga tunnen, et oleme samuti sõpruskond, sest suhtleme meeleldi ka väljaspool tööaega. Kuigi on olemas kodukontori võimalus, eelistab suur osa meeskonnast kontoris käia. Sünergia, mis muud.“

Merit tunneb, et praeguses ametikohas õppimist jagub. Snowhound areneb järjepidevalt ning selle käigus tekib juurde erinevaid rolle, mida praegu veel loodud ei ole. See annab omakorda töötajatele võimaluse projekte vahetada või uutele ametikohtadele liikuda. Kõlab ju ägedalt!

Üks küsimus siiski jääb. Mis on elus kõige tähtsam?

Meriti sõnul on see tunne, et teed õiget asja, olgu see tööelus või isiklikus elus. „Tunnen, et mul on miski, mis viib meid ettevõttega edasi. Mul on midagi anda. Olen täpselt seal, kus olema pean.“

Ja kus Merit on? Snowhoundi Tartu kontoris.

Jaga postitust

Oled valmis oma sisemise snowhoundlase valla laskma?

Liitu meie tiimiga ja kandideeri endale sobivale positsioonile. Lisaküsimuste korral võta ühendust!

Menüü